Спадкові справи, консультація і допомога адвоката.

Оформлення спадщини – це, найчастіше, складна з юридичної точки зору процедура, яка вимагає професійного підходу адвоката у спадкових справах. Згідно з чинним законодавством, прийняття спадщини в Україні здійснюється за законом або за заповітом.

Заповіт в Україні укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом. Спадкодавець має право в будь-який момент поміняти заповіт.

Після смерті спадкодавця проводитися оголошення заповіту. Особлива процедура передбачена для оголошення секретного заповіту.
У випадках, коли між спадкоємцями виникають будь-які розбіжності, всі питання вирішуються в судовому порядку і можна оскаржити заповіт в цілому або кожен з його пунктів окремо.

Як відбувається вступ, прийняття та оформлення спадщини без заповіту?

Якщо спадкодавець не залишив заповіту, то прийняття та оформлення спадщини відбувається спадкоємцями, які встановлені Цивільним кодексом України.
В Україні встановлено п’ять основних черг для спадкування за законом. Всі спадкоємці закликаються до спадкування один за іншим відповідно до черги. У разі відсутності претендентів на спадщину попередньої черги, до спадкування закликаються представники кожної наступної черги.
ВАЖЛИВО! Не можуть бути визнані поважними наступні причини пропуску терміну подачі заяви про прийняття спадщини, такі як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, відсутність коштів на проїзд до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови і т.д.

Відповідно до Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється в такій черговості:

 • I чергу – діти померлого, в тому числі, народжені після його смерті, чоловік (дружина) який залишився живим, батьки.
 • II черга – рідні сестри і брати померлого, його бабусі і дідусі з боку батьків.
 • III черга – рідні дядьки і тітки померлого.
 • IV черга – особи, які проживають разом з спадкодавцем за його життя не менше п’яти років до моменту відкриття спадщини.
 • V чергу – інші родичі померлого до шостого ступеня споріднення, яка визначається за кількістю народження, що віддаляють претендента на майно від спадкодавця.
 • «VI чергу» – територіальна громада (місцеві органи самоврядування). Спадкування цієї черги проводитися через процедуру визнання майна «відумерлою». Це відбувається в тих випадках відсутності спадкоємців або неприйняття ними спадщини у встановлений термін з тих чи інших причин.

Онуки, а також правнуки успадковують в особливому порядку. Вони мають право на спадщину лише в разі, якщо їх батько чи мати, який є дитиною спадкодавця, помер до відкриття спадщини. І можуть претендувати на ту частину спадщини бабусі чи дідуся, яка належала б їх батькам, якби вони були живими на момент відкриття спадщини. У схожому порядку успадковують племінники.
Спадкоємці кожної наступної черги успадковують тільки при відсутності спадкоємців попередньої черги.

При наявності декількох спадкоємців за законом однієї черги, все майно ділиться між ними в рівних частках. В окремих випадках спадкоємець може змінити свою чергу через суд, за умови, що він проживав разом із спадкодавцем протягом тривалого періоду часу, доглядав за ним, надавав матеріальну або іншу допомогу. Законодавством України передбачені, і інші винятки з цього правила.
Адвокат по спадкових справах допоможе кваліфіковано розібратися у всіх нюансах оформлення спадщини і зібрати необхідні документи і в разі необхідності представлятиме Ваші інтереси в судах та інших організаціях.

Якщо ви зіткнулися з питаннями щодо оформлення спадщини і вам потрібна допомога адвоката у спадкових справах Бачіашвілі М.О. надасть кваліфіковану допомогу в наступному:

 • оформити спадщину за заповітом і за законом;
 • оскаржити дії (бездіяльності) нотаріуса;
 • оскаржити заповіт, спадковий договір;
 • усунути спадкоємця від спадкування;
 • визнати право на обов’язкову частку у спадщині;
 • відновити терміни для прийняття спадщини;
 • встановити юридичні факти, необхідні для оформлення спадщини тощо.

При зверненні до адвоката у спадок Бачіашвілі М.О., Ви отримаєте повний спектр послуг:

 1. Юридичну консультацію високої якості;
 2. Повний інформування та правовий аналіз документів;
 3. Супровід Вашої справи у спадок у нотаріуса, державних, реєстраційних та судових органах;
 4. Підготовку доказової бази, а також розробку процесуальних та інших документів для позитивного вирішення Вашого спадкового питання;
 5. Реєстрацію необхідних прав власності на отримані у спадок об’єкти нерухомого майна та багато іншого;

* перелік послуг не є вичерпним

Послуги адвоката по спадкових справах ціни:

Усна консультація в офісі, ознайомлення з основними паперами, документами
адвокатський запит
від 500 грн
Адвокатський запит від 800 грн
Представлення інтересів клієнта в державних, комунальних і нотаріальних органах від 500 грн
Позовна заява за спадковим справі від 2500 грн
Комплексне ведення справи в суді від 5000 грн
Участь в одному судовому засіданні від 1000 грн

Успішний досвід допомоги при вступі у спадок

Вступ в спадок, коли пропущений строк – виграну справу.

Встановлення факту родинних відносин.

Визнання особи безвісно відсутньою.

Контактна інформація

Адвокатський кабінет знаходиться за адресою:

м. Харьков, вул. Полтавський Шлях, 8

Телефони:

МТС (095) 26-26-714
KyivStar (068) 395-85-60
Городской (057) 780-09-72

Ел. почта:

advocate1126@i.ua

У робочі дні адвокат Бачіашвілі М.О. завжди знаходиться на зв'язку: телефон, електронна пошта. У неділю і свята воліє відпочити від роботи. Але якщо потрібна термінова юридична допомога - телефонуйте!

Залишити заявку на консультацію - ми з вами зв'яжемося!